Mažosios Lietuvos istorija ir etnokultūrinis paveldas

                                                                                 

Mažoji Lietuva – išties unikalus kraštas. Pažinti jį ne taip jau ir paprasta. Birželio 18-20 d.d. tai pabandėme mes, jaunieji  kraštotyros-etnokultūros būrelio nariai, aplankydami  šio krašto įvairius objektus, žavėdamiesi gamta, išskirtinumu, nes retai kur išgirsi lietuvininkų tarmę, išmoksi jų žaidimus, susipažinsi su krašto tradicijomis. Taip pat smagu būti kartu su būrelio nariais, juos dar labiau pažinti.

Kelionė buvo ilga, bet be galo prasminga, nes nė vienas iš vykstančių nebuvo šiame krašte. Agluonėnų etnografinėje sodyboje žaidėme senovinius šio krašto žaidimus, lankėmės Vanagų evangelikų liuteronų bažnyčioje, važiuodami į Dreverną grožėjomės Karaliaus Vilhelmo kanalu, Drevernos Jono Gižo,  garsaus laivadirbio ir žvejo sodyboje gaminome Vėtrungės maišelius, grožėjomės puikiais Kuršių marių vaizdais. Nuovargį nuplovėme Palangoje sūriame Baltijos jūros vandenyje. Klaipėdoje aplankėme piliavietę ir pilni įspūdžių grižome namo.

Labai dėkojame VJTC už įdomią, nuotaikingą edukacinę išvyką, nes labai daug pamatėme, išmokome ir puikiai praleidome laiką.

                                                                                                                            Būrelio vadovė Vilma Riabovienė

                                                                                                                   

Daugiau naujienų

„Lietuva mano širdyje“

Vasario 15 d., minint 106-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines, progimnazijoje lankėsiitin garbus svečias – 1990 metų Kovo 11-osios Akto signataras Algirdas Kumža, dalinęsis savoįžvalgomis su

Skaityti daugiau

Sveikiname

Sveikiname Respublikinio 2-ų klasių mokinių anglų kalbos konkurso ,,My Family Tree“ nugalėtoją, 2d klasės mokinę Gytę Zdančiūtę, laimėjusią pirmąją vietą. Anglų kalbos mokytoja Dalia Šliažienė

Skaityti daugiau

Palydėjome žiemą

Kernavėje smagiai nusiteikę šventėme Užgavėnes. Žaidėme, šokome, dainavome. VykoLašininio ir Kanapinio kova. Deginome Morę, vijome žiemą iš kiemo. Linksmi grįžome namo. Užšventę dėkojame VJTC. Kraštotyros–etnokultūros

Skaityti daugiau