Mažosios Lietuvos istorija ir etnokultūrinis paveldas

Mažoji Lietuva – išties unikalus kraštas. Pažinti jį ne taip jau ir paprasta. Birželio 18-20 d.d. tai pabandėme mes, jaunieji  kraštotyros-etnokultūros būrelio nariai, aplankydami  šio krašto įvairius objektus, žavėdamiesi gamta, išskirtinumu, nes retai kur išgirsi lietuvininkų tarmę, išmoksi jų žaidimus, susipažinsi su krašto tradicijomis. Taip pat smagu būti kartu su būrelio nariais, juos dar labiau pažinti.

Kelionė buvo ilga, bet be galo prasminga, nes nė vienas iš vykstančių nebuvo šiame krašte. Agluonėnų etnografinėje sodyboje žaidėme senovinius šio krašto žaidimus, lankėmės Vanagų evangelikų liuteronų bažnyčioje, važiuodami į Dreverną grožėjomės Karaliaus Vilhelmo kanalu, Drevernos Jono Gižo,  garsaus laivadirbio ir žvejo sodyboje gaminome Vėtrungės maišelius, grožėjomės puikiais Kuršių marių vaizdais. Nuovargį nuplovėme Palangoje sūriame Baltijos jūros vandenyje. Klaipėdoje aplankėme piliavietę ir pilni įspūdžių grižome namo.

Labai dėkojame VJTC už įdomią, nuotaikingą edukacinę išvyką, nes labai daug pamatėme, išmokome ir puikiai praleidome laiką.

Būrelio vadovė Vilma Riabovienė

„Lietuva mano širdyje“

Vasario 15 d., minint 106-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines, progimnazijoje lankėsiitin garbus svečias – 1990 metų Kovo 11-osios Akto signataras Algirdas Kumža, dalinęsis savoįžvalgomis su

Sveikiname