Tarptautinė tolerancijos diena

                                        „Vien tik pakelti silpnąjį – maža paskui dar reikia prilaikyti jį.“ Viljamas Šekspyras

                    Minint Tarptautinę tolerancijos dieną, paroda mokyklos II aukšto foje  visus bendruomenės narius pakvietė aplankyti Tolerancijos miestą.  Kodėl Tolerancijos miestas? Mieste arba miestelyje gyvena žmonės, kurie yra labai skirtingi. Svarbu suvokti, kaip skirtingų religijų, įsitikinimų, skirtingų pažiūrų žmonės jaučiasi mieste, kuriame jie gyvena. Ar visi gali išpažinti savo tikėjimą, išlaikyti savo tautos tradicijas, susiburti į kultūrines organizacijas, ar laisvai gali reikšti savo nuomonę?

                      Tolerancijos miesto idėją pasiūlė Tarptautinė komisija, o 7a kl. mokiniai kartu su dailės mokytoja Monika tą  idėją įgyvendino. 1-4 kl. mokiniai savo jausmus ir emocijas sudėjo į piešinius, kuriuos iškabino klasių languose.

                      Kaip ir kasmet, rinkome tolerantiškiausius mokinius. Jų išties turime daug.  Mokytojai Marina ir Deividas Rancevai į savo sukurtą trumpą videofilmuką sudėjo gražiausias ir prasmingiausias mokinių mintis.

                Be kraštotyros-etnokultūros būrelio „Pažinkime Lietuvą“ narių ši šventė nebūtų įvykusi. Mokiniai rašė mintis apie Toleranciją, piešė, ruošė prezentacijas, filmavo, fotografavo.

                      Nuoširdus Ačiū jiems visiems, o ypač Deividui Rancevui, Mantui Žiogeliui, Austėjai Ustinavičiūtei, Liepai Marijai Šakėnaitei, Saulei Grinkevičiūtei, Mariui Malaiškai, Klaidui Gaupšui ir visiems, prisidėjusiems prie šventės rengimo.

Dėkojame mokyklos administracijai, renginio kuratorei – direktorės pavaduotojai Alinai Dzervan už pagalbą.

                                                                 TUC vadovė Vilma Riabovienė

Daugiau naujienų

Maironiui 160

Šių metų lapkričio 24 d. 8b klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojaSaule Nagiene rinkosi į netradicinę pamoką renginį mokyklos skaitykloje, skirtą poeto

Skaityti daugiau

Karjera priklauso man

Minint Tarptautinę karjeros dieną, kai kurie Vilniaus „Ryto“ progimnazijos mokiniai jaususpėjo sudalyvauti skelbtame „Penkių elementų“ teorijos praktiniame pritaikyme. Susipažinę supenkiais elementais – vandeniu, medžiu, ugnimi,

Skaityti daugiau

Edukacija Reformatų sode

Lapkričio 17 d. kraštotyros-etnokultūros būrelio „Pažinkime Lietuvą“ nariai, pakviestiVJTC, lankėsi Reformatų sode, kur vyko edukacinė popietė „Vilniaus Reformatų sodopaslaptys“. Čia, buvusiose kapinaitėse, palaidoti įžymūs žmonės,

Skaityti daugiau