Tarptautinė tolerancijos diena

                                        „Vien tik pakelti silpnąjį – maža paskui dar reikia prilaikyti jį.“ Viljamas Šekspyras

                    Minint Tarptautinę tolerancijos dieną, paroda mokyklos II aukšto foje  visus bendruomenės narius pakvietė aplankyti Tolerancijos miestą.  Kodėl Tolerancijos miestas? Mieste arba miestelyje gyvena žmonės, kurie yra labai skirtingi. Svarbu suvokti, kaip skirtingų religijų, įsitikinimų, skirtingų pažiūrų žmonės jaučiasi mieste, kuriame jie gyvena. Ar visi gali išpažinti savo tikėjimą, išlaikyti savo tautos tradicijas, susiburti į kultūrines organizacijas, ar laisvai gali reikšti savo nuomonę?

                      Tolerancijos miesto idėją pasiūlė Tarptautinė komisija, o 7a kl. mokiniai kartu su dailės mokytoja Monika tą  idėją įgyvendino. 1-4 kl. mokiniai savo jausmus ir emocijas sudėjo į piešinius, kuriuos iškabino klasių languose.

                      Kaip ir kasmet, rinkome tolerantiškiausius mokinius. Jų išties turime daug.  Mokytojai Marina ir Deividas Rancevai į savo sukurtą trumpą videofilmuką sudėjo gražiausias ir prasmingiausias mokinių mintis.

                Be kraštotyros-etnokultūros būrelio „Pažinkime Lietuvą“ narių ši šventė nebūtų įvykusi. Mokiniai rašė mintis apie Toleranciją, piešė, ruošė prezentacijas, filmavo, fotografavo.

                      Nuoširdus Ačiū jiems visiems, o ypač Deividui Rancevui, Mantui Žiogeliui, Austėjai Ustinavičiūtei, Liepai Marijai Šakėnaitei, Saulei Grinkevičiūtei, Mariui Malaiškai, Klaidui Gaupšui ir visiems, prisidėjusiems prie šventės rengimo.

Dėkojame mokyklos administracijai, renginio kuratorei – direktorės pavaduotojai Alinai Dzervan už pagalbą.

                                                                 TUC vadovė Vilma Riabovienė

Daugiau naujienų

Mokytojų „Protmūšis”

Šiandien mūsų progimnazijos darbuotojai dalyvavo matematikos, informatikos, gamtos mokslų ir fizinio ugdymo metodinės grupės suorganizuotame jau tradiciniame „Protmūšyje”.  Sveikiname I vietos nugalėtojų komandą – Agatą Perepečą, Jurgitą

Skaityti daugiau

Po Šiaurės Aukštaitiją pasižvalgius

Dalinamės pavasario atostogų edukacinės išvykos po Šiaurės Aukštaitiją, Šeduvą, Burbiškiodvarą, Panevėžio miestą akimirkomis. Už įdomią edukaciją dėkojame Panevėžio kraštotyrosmuziejui ir VJTC. Kraštotyros-etnokultūros būrelio vadovė Vilma

Skaityti daugiau