ATMINIMO AKMENYS

Prieš mano akis tūkstančiai žmonių buvo išvežti į nežinią. Visa tai, ką mačiau, mėginau aprašyti savo dienoraštyje. Kol vieną rugsėjo dieną išvežė ir mane. Šiandien aš grįžau akmeniu prie savo mokyklos slenksčio.

Icchokas Rudaševskis, Vilniaus geto metraštininkas, 1943 metų spalį buvo sušaudytas Paneriuose.

Icchokas Rudaševskis „Vilniaus geto dienoraštis“

Lietuvos žydų genocido dienos minėjimą 7b, 8a ir 8b klasių mokiniai pradėjo įsiamžindami prie savo progimnazijos slenksčio, rankose laikydami atminimo akmenėlius. Šie akmenėliai šiandien įgavo ypatingą prasmę, kadangi juos padėjome Paneriuose – Lietuvos žydų masinio naikinimo vietoje.

Renginyje, prasidėjusiame nuo buvusios Vilniaus geto teritorijos, dalyvavo Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, Lietuvos Respublikos seimo narys, 1990 metų kovo 11-osios akto signataras, Emanuelis Zingeris, mūsų progimnazijos mokiniams padėkojęs už istorinės atminties saugojimą. Minėjime dalyvavo ir kiti garbūs svečiai, įvairių Lietuvos mokyklų mokiniai ir mokytojai, kurių tarpe buvome ir mes.

Dėkoju visiems šio renginio dalyviams.

TUC vadovė Vilma Riabovienė