Edukacija Lietuvos televizijos ir radijo komitete

Prisimindami 1991 metų sausio įvykius, kraštotyros-etnokultūros „Pažinkime Lietuvą nariai“ lankėsi LRT. Edukacija buvo puiki. Grįžome daug sužinoję, pamatę LRT darbo specifiką, susipažinę su montažinėmis ir pagrindinėmis salėmis. Taip pat buvome supažindinti su 1991 metų sausio 13-osios įvykiais. Mokiniai džiaugėsi nauja patirtimi:

Labai patiko pamatyti, kaip dirba „LRT“ personalas. Taip pat likau nustebęs, išvydęs, kokiose salėse yra filmuojamos įvairios laidos ir programos. Prodiuserė, kuri mums vedė ekskursiją, buvo labai maloni ir labai atsakingai atsakinėjo į mūsų užduodamus klausimus. Sužinojau, kokiu eiliškumu ir tvarka yra atliekamas darbas ir kaip atsakingai yra žiūrima į kiekvieną smulkmeną.

Justinas 8a

Buvo labai įdomu. Man patiko, kad galėjau labiau praplėsti savo žinias apie Sausio 13-osios išpuolį. Ačiū gidei Simonai – ji viską detaliai ir aiškiai papasakojo.

Meida 8a

Man labai patiko, kai pasakojo apie Sausio 13 d. įvykius. Rodė, kur tuo metu (1991-01-13) buvo pagrindinės durys, pro kurias įėjo kareiviai, matomos kulkų žymės. Bet labiausiai patiko, kai vaikščiojom po radijo studijas. Mėgstamiausia studija buvo „Kanelių studija“. Ji pasirodė labai jauki ir įdomi.

Urtė 8b

Šiandien, kai buvome LRT pastate, man labiausiai įsiminė Eurovizijos scena. Taip pat labai patiko būti vietoje, kurioje yra filmuojama „Labas rytas, Lietuva“. Ir, apskritai, visa edukacija labai patiko, nes viskas buvo pasakojama aiškiai ir įdomiai.

Mantas 8b

Išvyka man labai patiko. Mane nustebino studija, kurioje buvo filmuojama Eurovizija – ji yra daug didesnė nei mes matome ekranuose. Taip pat nustebino ir paliktos kulkų žymės prie vieno iš įėjimų į LRT pastatą. Ekskursija buvo puiki.

Liepa 8a

Ekskursija po LRT pastatą paliko didelį įspūdį. Pastatas senas ir nerenovuotas, išvydome, ką matė kiekvienas LRT atstovas, eidamas į darbą. Apie Sausio 13-osios naktį išties sužinojome labai daug: pamatėme tuometinio pagrindinio įėjimo lubų skyles, likusias nuo šautuvų kulkų, nuotraukas, paskutinius pranešėjų žodžius prieš pastato okupaciją ir net vaizdo įrašą, kurį užfiksavo įjungta ir priešų nepastebėta kamera, kai rusai veržėsi į svarbiausią pastato dalį. Ėjome per sales, buvo įdomu sužinoti ir apie LRT pastato svarbą dabar.

Mantė 8a

Istorijos mokytoja Vilma Riabovienė

Daugiau naujienų

Europinė kaimynų diena

Gegužės 31-oji yra Europinė kaimynų diena. Minėdami šią dieną, Vilniaus „Ryto“ progimnazijos priešmokyklinės grupės „Rytukai“ mokiniai, mokytojos, mokytojo padėjėja ir socialinė pedagogė gamino aitvarus, kuriais

Skaityti daugiau