Pilietiškumo diena

Vasario 11- ta Vilniaus „Ryto“ progimnazijoje buvo paskelbta Pilietiškumo diena. Juk artėja viena iš gražiausių valstybės švenčių – Vasario 16-oji. Renginys prasidėjo mokyklos Direktorės sveikinimu bendruomenei. Vėliau visi sugiedojome Valstybės himną. 8a ir 8c klasių mokiniai su auklėtojomis išvyko į edukaciją „Ką gali pilietis“ Valstybės pažinimo centre. O 7a klasė lankėsi Signatarų namuose. Pirmoji pamoka prasidėjo dailyraščio rašymu. Daug kam tai buvo pakankamai sunkus išbandymas. Tačiau Justino Marcinkevičiaus ir Janinos Degutytės tekstai apie Lietuvą nepaliko abejingų. Dailyraštį puikiai parašė net matematikos mokytoja Daina Šiukštienė. Prizines vietas 5-8 klasių dailyraščio konkurse užėmė: Justinas Sabonis I vieta Ugnė Džiugelytė II vieta Ugnė Venskutonytė III vieta Per trečią ir ketvirtą pamokas savo kūrybiškumą bei išmanumą mokiniai pasitelkė rengdami laikraštį, skirtą Vasario 16-ajai. Čia taip pat netrūko idėjų, buvo panaudotos įvairios priemonės, surinkta daug informacijos apie įdomias istorines asmenybes, mokiniai kartu su klasių auklėtojais surado senovinių nuotraukų, paveikslų, susijusių su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimu, ir mokykloje padarė šiai šventei skirtų laikraščių parodą. Vėliau istorijos mokytoja Vilma Riabovienė organizavo, o mokiniai, klasių auklėtojai bei mokytojai dalyvavo nuotoliniame susitikime su 1990 m. kovo 11-osios Akto signataru Vladimiru Jarmolenka. Renginio pabaigą vainikavo moksleivių mėgstamiausia veikla – viktorina „Tautiškumas vienija“, vykusi Kahoot platformoje. Viktorinos prizus laimėjo: I vieta – Margarita Rumšaitė 7c II vieta – Brigita Stalioraitytė 7c III vieta – Rimvydas Lankelis 8b Valstybės šventę smagiai švęskime visi kartu, juk tai mus vienija!

Daugiau naujienų

Europinė kaimynų diena

Gegužės 31-oji yra Europinė kaimynų diena. Minėdami šią dieną, Vilniaus „Ryto“ progimnazijos priešmokyklinės grupės „Rytukai“ mokiniai, mokytojos, mokytojo padėjėja ir socialinė pedagogė gamino aitvarus, kuriais

Skaityti daugiau