Nacionalinis konkursas „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“

Birželio 1 d. Lietuvos gyventojų  genocido ir rezistencijos centras paskelbė nacionalinio konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ šių metų laureatus.  Šio konkurso tikslas – ugdyti moksleivių pilietiškumą, sužadinti jų domėjimąsi Lietuvos okupacijų ir laisvės kovų istorija, ugdyti šio laikotarpio išmanymą, skatinti moksleivių kritinį mąstymą, kūrybiškumą ir tiriamuosius gebėjimus, puoselėti istorinę atmintį.

Šiais metais konkurse dalyvavo 1068 mokiniai iš Lietuvos ir lietuviškų mokyklų užsienyje. 5-12 klasių mokinių kūryboje buvo įprasminta dramatiška XX a. Lietuvos istorija: tremtys, Holokaustas, partizaninis karas, neginkluotas pasipriešinimas, 1991 metų sausio įvykiai, Romo Kalantos žūties metinės.

Iš viso sukurti 949 darbai: piešiniai (775), maketai (64), rašiniai ir eilėraščiai (50), filmai (15), fotografijos ir prezentacijos (11), dainos (29) ir 5 šokiai.

Didžiuojamės mūsų mokyklos mokiniais ir jų darbais! Skelbiame laureatus:

I vieta – 6b. kl. mokinė Saulė Grinkevičiūtė. Maketas „Ašarų vagonas“.

II vieta –7a kl. mokinės Aistė Krikštaponytė ir Emilija Ufartaitė. Maketas „Ištuštėję namai“.

III vieta – 8b kl. mokinės Mėja Šiniauskaitė ir Eneida Dubickaitė. Maketas  „Nors žygeiviai žūva, bet jų žygis nemiršta“.

,,Ačiū Jums, nes sužinoję rezultatus, kartu nubraukėme džiaugsmo ašarą. Manau, jog  kažką  naujo pažinome, įprasminome ir prisilietėme prie istorinės atminties“, – istorijos mokytoja Vilma Riabovienė

„Lietuva mano širdyje“

Vasario 15 d., minint 106-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines, progimnazijoje lankėsiitin garbus svečias – 1990 metų Kovo 11-osios Akto signataras Algirdas Kumža, dalinęsis savoįžvalgomis su

Sveikiname