Virtuali paroda

Anne M. G. Schmidt vadinama produktyviausia, universaliausia, talentingiausia, gerbiamiausia olandų rašytoja, dainuojamosios poezijos motina, Olandijos vaikų literatūros karalienė. Kai rašytojai suėjo 80 metų, jos gimtadienį visa šalis šventė kaip nacionalinę šventę. Olandams Anne tokia svarbi ir reikšminga, kad jos fenomeną būtų galima lyginti su švedų rašytoja Astrida Lindgren.

Anne M. G. Schmidt apdovanota Hanso Christiano Anderseno medaliu, kuris teikiamas tik patiems geriausiems vaikų rašytojams ir iliustruotojams. Šio apdovanojimo reikšmė vaikų knygų pasaulyje prilygsta Nobelio literatūros premijai, o Anne medalį įteikė pati A. Lindgren. Švedų rašytoja itin žavėjosi kolegės iš Olandijos darbais, laikė ją gimininga siela.

Bibliotekininkės Violė ir Ieva

Sveikiname ir džiaugiamės

Šiandien VJTC dvi šaunios kraštotyros-etnokultūros būrelio komandos dalyvavo Vilniausmiesto viktorinoje „Lietuvių liaudies kalendorinės vasaros šventės“, kurioje viena komanda – Marija8a, Saulė 8b, Marius 8b, Radvilas

Geografiniai pasiekimai